Collegium Marianum

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
News

Finał Konkursu Papieskiego

W sobotę, 14 maja w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska odbył się finał Konkursu Papieskiego.

Uczestnicy po wykazaniu się wiedzą na temat życia i działalności św. Jana Pawła II w pierwszych dwóch etapach konkursu, przystąpili do pisania esejów na wybrany temat. Spośród najlepszych prac jury wyłoniło pięciu uczestników finału. Wśród nich znaleźli się Jerzy Dziemiński i Paweł Wiecki, uczniowie naszej szkoły. Finał polegał na ustnej obronie napisanej pracy. Jerzy snuł refleksję na temat ojcostwa, zaś Paweł rozważał problem cierpienia.

O godzinie 13.00 nastąpił długo oczekiwany moment - ogłoszenie wyników.

Spośród wszystkich esejów napisanych w kraju najlepszą okazała się praca Jerzego Dziemińskiego. Gratulujemy!

Ponadto Paweł Wiecki zajął II miejsce w konkursie w rejonie gdańskim, a Jerzy Dziemiński III miejsce.

Otrzymane nagrody zapewne pomogą w jeszcze lepszym przygotowaniu się do kolejnej edycji konkursu, w którym główną nagrodą jest wyjazd do Rzymu.

 

Podróże z historią

W najbliższą niedzielę, 17 maja o godz. 11.40 w programie "Podróże z historią" w roli głównej wystąpi opactwo cysterskie w Pelplinie. Wśród mnichów odkryć będzie można znane twarze naszych uczniów :)

Zapraszamy na seans w TVP 2.

Przyćmienie

 

Piknik Naukowy

W poniedziałek, 9 maja 2016 roku odbył się Piknik Astronomiczno-Naukowy. Piknik zorganizowało Collegium Marianum, Stowarzyszenie Miłośników Pelplina oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Dzień 9 maja został wybrany nieprzypadkowo, gdyż właśnie tego dnia miało miejsce ciekawe wydarzenie astronomiczne – tranzyt Merkurego przed powierzchnią Słońca (zjawisko występuje średnio co 10 lat).

Już od godzin rannych uczniowie okolicznych szkół brali udział w sesjach w przenośnych planetariach. Prezentacje o kosmosie obejrzało około 600 uczniów, a po południu także kilkaset innych uczestników Pikniku. Pokazy w namiocie-planetarium bardzo podobały się szczególnie małym dzieciom.

Popołudniowy Piknik Astronomiczno-Naukowy oficjalnie otworzyli: prof. dr hab. inż. Cezary Specht - dyrektor Departamentu Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej, Patryk Demski - burmistrz Miasta i Gminy Pelplin oraz ks. Arkadiusz Ćwikliński - dyrektor Collegium Marianum.

Więcej…
 

Matura z matematyki

Rozwiązania zadań:

- część testowa;

- część zadań otwartych.

 


Strona 9 z 23

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Reklama

wirtualny spacer