Na Jasnej Górze, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odbył się finał ogólnopolskiego konkursu z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu.

W konkursie tym wzięło udział 800 uczestników. Spośród nich 120 zakwalifikowało się do finału.

W gronie finalistów znaleźli się też nasi uczniowie Błażej Mosiński, Mateusz Marchlewski i Szymon Ostrowski.

Etap finałowy konkursu składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, do której zakwalifikowało się 6 najlepszy trzyosobowych drużyn.

Jedynie do grzecznych dzieci 06 dnia grudnia przychodzi św. Mikołaj.

Sprawia uśmiech i przynosi radość. Takie chwile jakże są miłe i potrzebne, by dzień nabrał kolorów.

Wśród podarunków znaleźliśmy słodycze, owoce i praktyczne przyrządy takie jak linijka i ołówek (szkoda, że nie był zaczarowany).

We wtorek 5 grudnia 201 7r. na zaproszenie organizatorów Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego uczestniczyliśmy w uroczystości podsumowującej 10 lat tego konkursu.

Ceremonia odbyła się w Tczewskim Centrum Kultury z udziałem władz miasta Tczewa i powiatu.

Podziękowanie za upowszechnianie wiedzy i kultury Regionu dla Collegium Marianum za udział w 7 edycjach Festiwalu odebrał ks. dyrektor Arkadiusz Ćwikliński, a biblioteka szkolna wzbogaciła się o 462 utwory Romana Landowskiego zebrane w tomie „Poezje”, z dedykacją dla uczniów od syna Autora.

Rozpoczął się adwent.

Czas na roraty, lampiony, upominki mikołajkowe...

Wśród wielu propozycji znalazł się także Jarmark Bożonarodzeniowy w Dawnym Opactwie Cysterskim w Pelplinie, który odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia.

Przeżyjmy razem czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, spotykając się w drugą niedzielę adwentu w krużgankach pelplińskiego opactwa w godzinach 9.00 - 16.00. Wspólne śpiewanie kolęd, kiermasz bożonarodzeniowy, degustacja i sprzedaż świątecznych potraw i wypieków, warsztaty dla najmłodszych to tylko część atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy.

Jednak nie można zapomnieć o przygotowaniu swojego serca. Tam bowiem rodzi się miłość, szczęście i pokój.

Międzynarodowa konferencja poświecona tematyce bezpieczeństwa w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się 1 grudnia 2017 r.

W piątek, na zaproszenie pani Anny Fotygi Posła do Parlamentu Europejskiego, siedmiu uczniów Collegium, wraz z grupą młodzieży pelplińskich szkół, uczestniczyło w konferencji pt. „Europejskie i transatlantyckie doświadczenia w walce z terroryzmem”.

We wtorkowy, deszczowy wieczór (28 listopada) skorzystaliśmy z zaproszenia uczniów klasy III gimnazjum  z Kulic i pojechaliśmy do tamtejszej świetlicy na przedstawienie pt. „Na granicy szczęścia”, wystawionego  na podstawie, chyba wszystkim znanego, musicalu Mamma Mia. W spektaklu wykorzystano również wiersze Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego i Adama Asnyka. Było romantycznie, pięknie wykonane partie wokalne, taniec, scenografia, kostiumy, no i uroda aktorek, którym powierzono role, zarówno te pierwszoplanowe, jak i drugo- i kolejno planowe, w pełni oddały klimat i zamysł całego przedstawienia zawartego już w samym tytule.
Gratulujemy występu gimnazjalist(k)om z Kulic
Jan, Marcin i Piotr