Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Czas wytężonej pracy naukowej zakończył się. W roku szkolnym 2019/2020 rozwinęliście skrzydła, by wzlecieć na wyższy poziom wiedzy, umiejętności i kultury. Pokonaliście różne trudności, które niczym przeciwny wiatr próbowały zbić Was z obranego dobrego kierunku. Promienie mniejszych i większych sukcesów dawały nadzieję na osiągnięcie wymarzonego celu. Teraz przychodzi czas, by w wędrówce wylądować, odetchnąć i nabrać sił.

Życzymy Wam, Drodzy Uczniowie, Bożych wakacji, a myślą na ten czas niech będą słowa naszego patrona św. Jana Pawła II: "Cykl pracy i odpoczynku, wpisany w ludzką naturę jest zgodny z wolą samego Boga, co poświadcza opis z Księgi Rodzaju (por. 2, 2-3, Wj 20,8-11): odpoczynek jest rzeczą "świętą", pozwala bowiem człowiekowi wyrwać się z rytmu ziemskich zajęć, czasem nazbyt go pochłaniających, i na nowo sobie uświadomić, że wszystko jest dziełem Boga" (Dies Domini).

Rodzicom gratulujemy wytrwałości, troski i żywego zainteresowania wykształceniem i wychowaniem swoich dzieci. Wierzymy w dalszą owocną współpracę, życząc dobrego odpoczynku, optymizmu i Bożej łaski na czas wakacyjnych miesięcy.