Uczniowie Collegium Marianum, rozwijając swe pasje, zainteresowania i talenty, odnoszą sukcesy w kolejnych etapach konkursów.

Daniel Jakóbiak zajął I miejsce w Pomorskiej Lidze Zadaniowej z matematyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Szymon Ćwikliński weźmie udział w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Julian Koziolek otarł się o podium w VIII Bałtyckim Konkursie Języka Niemieckiego.

Oliwia Muszyńska została stypendystką programu FLEX i nadchodzący rok szkolny spędzi w Stanach Zjednoczonych. Kilka słów o programie FLEX zamieszczamy poniżej...

Po kilkumiesięcznych zmaganiach w wykonywaniu różnorodnych zadań w języku angielskim, uczennica II klasy Collegium Marianum - Oliwia Muszyńska, została stypendystką programu FLEX. To już druga osoba z Collegium Marianum, której udało się zdobyć stypendium.

Program FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program, to całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA, program wymiany dla uczniów szkół średnich. Program FLEX działa w Polsce od 2015 roku, a w roku szkolnym 2017/2018 jeden z uczniów Collegium Marianum, Błażej Mosiński, wyjechał do miejscowości Des Moines w stanie Iowa, aby zamieszkać z amerykańską rodziną i chodzić do amerykańskiej szkoły.

Dzięki programowi uczniowie szkół średnich z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. To nie tylko okazja do poznania amerykańskiej kultury, ale także do przybliżenia Amerykanom wiedzy o swoim ojczystym kraju. Uczestnicy wracają do domu zmotywowani i zainspirowani, żeby dzielić się swoimi nowymi doświadczeniami i pozytywnie wpływać na swój kraj i społeczność.

Sukcesy 1