W czwartkowe popołudnie podsumowaliśmy tegoroczne osiągnięcia naukowe.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17 rozpoczęła się o godz. 15.00 Mszą świętą, której przewodniczył J.E. Ks. Bp Piotr Krupa. W nawiązaniu do czytania z Listu św. Pawła Ap. do Galatów kaznodzieja zachęcał nas, byśmy żyli według ducha, a nie według ciała. Proponował, by po wieczornej modlitwie czynić rachunek sumienia, na ile danego dnia żyłem duchem, a na ile skupiałem się na pragnieniach ciała. Ks. Biskup przedstawił dwie postaci, które obrazowały różnorodne postawy: Judasza i Piotra - apostołów. Jeden skupił się na pragnieniach przyziemnych, gdy się opamiętał, było już za późno, stracił wszystko. Drugi, mimo upadku, powstał i w momencie swojej męczeńskiej śmierci zwyciężył duchem, wygrał życie wieczne ze swoim Mistrzem.

 

Po wspólnej modlitwie z gronem pedagogicznym, rodzicami i zaproszonymi gośćmi, udaliśmy się do sali 202. Rozdanie świadectw poprzedziła jedna scenka z "Kubusia Fatalisty" przedstawiona przez uczniów klasy drugiej; dalsze perypetie Kubusia można poznać wypożyczając książkę ze szkolnej biblioteki :) - podsumowała reżyser Helena Serocka.

W przemówieniu przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Pawła Wilczewskiego odnajdujemy motto na tegoroczne wakacje: Spokojnie, rozważnie i z uśmiechem na twarzy. "Pamiętajmy również o Bogu. Znajdźmy również dla Niego trochę czasu w natłoku codziennych wydarzeń. On opiekuje się i myśli o nas codziennie" - kontynuował Paweł. W imieniu Samorządu życzył wszystkim dobrego wypoczynku i poznania w te wakacje jak największej liczby dziewczyn, które nie zawrócą w głowach, a staną się motywem, inspiracją do jeszcze lepszego rozwoju intelektualnego, moralnego, ludzkiego i pracy nad sobą.

Moment wręczenia świadectw jest niezwykle ekscytujący. Świadectwa wręczali wychowawcy p. prof. Jan Wiśniewski (klasa II) oraz p. prof. Mirosław Chyła (klasa I). Spośród dwunastu uczniów klasy II jeden otrzymał świadectwo z wyróżnieniem - Aron Kumor; zaś spośród osiemnastu uczniów klasy I 11 osiągnęło średnią co najmniej 4.0, w tym sześciu otrzymało świadectwo z wyróżnieniem: Jakub Bigus, Mikołaj Jędrzejczyk, Jan Koziolek, Paweł Laskowski, Dominik Milczewski i Maciej Paluchowski. Wszystkim gratulujemy znakomitych efektów ciężkiej całorocznej pracy.