Święta Bożego Narodzenia mają swoją własną, szczególną atmosferę i obrzędowość.

Nawiązując do świątecznych spotkań znanych nam od dzieciństwa, spotkaliśmy się wspólnie - uczniowie, nauczyciele, pracownicy Collegium - przy wspólnym wigilijnym stole.

Tradycyjnie rozpoczęto od jasełek w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. "Jeden-zero dla Nieba" opracował i wyreżyserował Marcin Wojak, którego dzielnie wspierała p. prof. H. Serocka. Dwa grona, dwie narady, dwa różne spojrzenia na boską rzeczywistość: aniołowie i diabły toczyły swoisty mecz o Boże Narodzenie.

Życzenia bożonarodzeniowe przekazał wspólnocie szkolnej ks. dyr. A. Ćwikliński oraz przewodniczący samorządu Jan Koziolek. W radosnej atmosferze, z opłatkiem w ręku każdy miał okazję skierować słowa życzeń. Przy śpiewie kolęd zasiedliśmy do stołu, na którym nie zabrakło barszczu, pierogów z kapustą, ryb pod różną postacią oraz słodkości. Przy okazji uczniowie, którzy w dniach adwentu dzielnie uczestniczyli w porannych roratach, zostali nagrodzeni okolicznościową pamiątką.

Z dobrym słowem i pozytywnymi myślami udaliśmy się do domów, by tam cieszyć się Bogiem, który stał się Człowiekiem i narodził się w Betlejem.