Urodził się 22 kwietnia 1944 r. w Gniewie. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie, po czym podjął studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Całe swoje życie związał z Gniewem i okolicami, a szczególnie ze szkolnictwem. Pracę rozpoczął jako główny księgowy w Zakładach Mechanizmów Okrętowych. W tym samym czasie uczył w szkole zawodowej. Od 1976 r. był naczelnikiem miasta i gminy Gniew. Następnie pełnił funkcję inspektora oświaty i wychowania w Gniewie. Przez spory czas był dyrektorem szkoły podstawowej w Kursztynie. Do końca zawodowej pracy był nauczycielem Collegium Marianum Liceum Katolickiego im. Jana Pawła II w Pelplinie, wykładając wiedzę o społeczeństwie.

 

Kochał pracę w ogrodzie, chętnie czytał książki, uwielbiał spędzać czas z rodziną. Był wzorem męża i ojca. Wychował troje dzieci: córkę i dwóch synów. Doczekał się pięciorga wnucząt.

Swoim uczniom wpajał wartości patriotyczne i rodzinne. Czuł się odpowiedzialny w szkole za przygotowanie wspólnotowego świętowania ważnych dla naszej Ojczyzny rocznic np. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja czy rocznicy Odzyskania Niepodległości. Promował ideę małych ojczyzn. Był współczulny z innymi, mobilizował do wykorzystywania swoich możliwości i umiejętności.

Zmarł 19 lutego 2018 r., w roku stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.