Zakończenie szkolnych programów edukacyjnych CM: „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je?

Jak uchronić się przed HBV i HCV? Czy podczas zabiegu kosmetycznego, czy tatuazumożna zakazić się HBV lub HCV? Jak chronić się przed czerniakiem? Odpowiedzi na wszystkie pytania związane z wirusowym zapaleniem wątroby i nietypowymi zmianami na skórze w tym roku szkolnym poznali uczniowie klasy pierwszej.

 Zajęcia lekcyjne odbywały się w ramach programu profilaktyki zakażeń HBV oraz HCV pt. "Podstępne WZW”, oraz kampanii edukacyjno-informacyjnej "Znamię! Znam je?"

Celem programu było upowszechnienie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat HBV oraz HCV i wywołanego przez nie wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, jakie sytuacje wiążą się z ryzykiem zakażenia HBV i HCV, a także, w jaki sposób możemy się przed nim zabezpieczyć.

Zajęcia na temat czerniaka przeprowadziła pani Jolanta Łobocka - nauczyciel biologii, natomiast za przekazanie informacji o WZW odpowiedzialny był pan Mirosław Chyła - nauczyciel wychowania fizycznego. Całość przedsięwzięcia koordynowała Helena Serocka.

Niezwykle istotnym zadaniem obu programów edukacyjnych jest wypracowanie u uczniów odpowiedzialnej postawy wobec własnego zdrowia, a także kształtowanie postawy tolerancji i zrozumienia wobec osób chorych.
Organizatorami obydwu kampanii są WSSE oraz Fundacja Gwiazda Nadziei.
hs