Druga tura wyborów samorządowych w Pelplinie była z wielką uwagą śledzona przez społeczność Collegium Marianum, ponieważ jednym z kandydatów na fotel burmistrza naszego miasta był nasz nauczyciel Mirosław Chyła.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników, z wielką radością i dumą gratulujemy zwycięstwa, życząc determinacji w działaniu i realizacji wizji budowania lokalnej wspólnoty silnej, zjednoczonej i ukierunkowanej na wspólne dobro.

Nowy Burmistrz na swoim profilu napisał: "Chciałbym zagwarantować Państwu, że będę Burmistrzem wszystkich Mieszkańców naszej małej ojczyzny niezależnie od upodobań i preferencji politycznych. Nie chcę podziału na lepszych i gorszych, chcę naszej gminy przyjaznej i otwartej dla każdego. Nikogo z Państwa nie pozostawię bez pomocy i obiecuję, że zrobię wszystko, by pod koniec nadchodzącej kadencji móc spojrzeć każdemu z Was w oczy bez wstydu i obaw, że zrobiłem mniej niż było to możliwe. Uzyskane poparcie w wysokości 62,4% to dla mnie wielka radość i wyróżnienie, ale jeszcze większa odpowiedzialność za każde podejmowane przeze mnie decyzje. Mandat zaufania, którym mnie Państwo obdarzyliście zobowiązuje do ciężkiej i wytężonej pracy na rzecz nas wszystkich. A teraz do dzieła! Liczę na Państwa pomoc i wsparcie."