Trzy lata nauki, zmagań, radosnych spotkań i nowych przygód minęły jak z bicza strzelił. W mgnieniu oka dorośli i dojrzeli nasi uczniowie, by wkroczyć w próg nowych wyzwań.

 

Uroczystość zakończenia nauki w Collegium Marianum rozpoczęła się od Mszy świętej sprawowanej przez J.E. Ks. Bpa Ryszarda Kasynę. Wyjątkowo z powodów remontu wspólna modlitwa odbyła się w gościnnych murach semianarium, a ściślej rzecz ujmując w kaplicy św. Barbary.

Kolejną odsłoną było przedstawienie "Król Edyp" przygotowane przez uczniów klasy drugiej pod czujnym okiem Pani Moniki Janczek-Toporowskiej oraz ks. Artura Pukownika.

Po wprowadzeniu sztandaru, przemowie ks. dyrektora Wiesława Szucy oraz przewodniczącego klasy trzeciej, nastąpiło wręczenie świadectw oraz nagród podsumowujących wszystkie osięgniecia abiturientów z czasu ich nauki w szkole.

Słowa wdzięczności wyrażone w listach gratulacyjnych trafiły do wyróżniających się rodziców, którzy w różnych obszarach byli wsparciem i otuchą dla synów oraz Collegium.

Uroczystość zwieńczył słowem skierowanym do absolwentów Ks. Biskup. Na zakończenie, z nutą humoru młodsi koledzy przedstawili uczniów klasy III całemu gremium ukazując ich w symbolice zwierzęcej, bowiem zorganizowali niecodzienną wycieczkę po zoo.