XIII Jarmark Cysterski - 14-15 września 2013
- Turniej rycerski - - Miecz Starosty Powiatu Tczewskiego zdobyła drużyna w składzie: Marcin Drozdowski, Paweł Hapoński, Marcin Koza, Jakub Łoboda, Adrian Tapken oraz, zgodnie z regulaminem turnieju, 5 zaproszonych dziewcząt.
- Konkurs Literacki „Cystersi” - I miejsce zajął Bartosz Żygowski.

Regionalny Konkurs Recytatorski Twórczości Karola Wojtyły - 24.10.2013
- Recytacje - Miłosz Światczyński III miejsce, uczestniczył również Sylwester Kutyła;
- Poezja śpiewana - udział wzięli: Konrad Mania i Paweł Tissler (akompaniament).

Wiki Lubi Zabytki - 23 października 2013
uczestnicy: Mariusz Bronk, Dawid Pryba

VI Kociewski Konkurs Literacki im. Romana Landowskiego w Tczewie - 13 listopada 2013
- recytacje: Paweł Mosiński, Sylwester Kutyła,  Miłosz Światczyński - wyróżnienie
- programy sceniczne: Miłosz  Światczyński, Sylwester  Kutyła, Paweł Mosiński, Bartosz Żygowski, Łukasz Kiełpiński, Paweł Tissler, Konrad Mania - II miejsce

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Deutschfreund" - 20 listopada 2013 (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy: Bartosz Pepliński (37w/780k), Jakub Wilczewski (11w/317k), Jakub Bąber (25w/635k), Albert Sepczyński (23w/562k), Szymon Czarnowski (9w/247k), Mariusz Dubiella (16w/395k), Paweł Bruski (2w/77k), Jakub Grala (33w/518k), Marek Chylewski (28w/403k), Mateusz Skotarczak (29w/421k), Krystian Stankowski (26w/371k), Miłosz Światczyński (15w/245k), Adrian Tapken (22w/323k)

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Alfik" - 27 listopada 2013 (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:
klasa I: Sebastian Bukowski (49w/802k), Maciej Prejc (42w/715k), Dominik Zakrzewski (145w/1752k),
klasy II: Jakub Wilczewski (131w/1512k), Rafał Malinowski (153w/1666k), Szymon Czarnowski (94w/1255k), Marcin Drozdowski (89w/1200k), Mariusz Dubiella (30w/585k), Tomasz Kamieniarz (131w/1512k), Łukasz Kiełpiński (108w/1374k), Andrzej Łopata (37w/650k), Krystian Orłowski (41w/678k), Michał Cholewiński (18w/443k), Mikołaj Marszałek (80w/1128k), Sylwester Kutyła (56w/914k), Bartosz Żygowski (41w/678k),
klasy III: Adam Paluch (20w/397k), Przemysław Zakrzewski (43w/598k), Paweł Bławat (47w/639k), Arkadiusz Huzarek (23w/432k), Michał Czarnecki (40w/553k), Szymon Ruszczyk (28w/451k), Marek Chylewski (51w/665k)

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta" - 28 listopada 2013
uczestnicy: Łukasz Kiełpiński, Adam Stachowiak, Mariusz Dubiella, Tomasz Kamieniarz, Jacek Ebłowski, Wojciech Heron

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Fraszka" - konkurs polonistyczny - 29 listopada 2013
uczestnicy: Szymon Czarnowski, Sylwester Kutyła, Bartosz Żygowski, Mateusz Kowalczyk, Szymon Nowakowski, Patryk Ważyński, Szymon Ruszczyk, Jakub Wilczewski, Paweł Bruski, Mateusz Wałdoch, Wojciech Heron

Olimpiada Teologii Katolickiej -29 listopada 2013 (etap szkolny)
uczestnicy: Artur Bober, Szymon Czarnowski, Łukasz Deptuła, Tomasz Kamieniarz, Piotr Kobiela, Konrad Mania, Mikołaj Marszałek, Dawid Pryba, Miłosz Światczyński Paweł Tissler, Bartosz Żygowski

W życiu jak w tańcu. Nie daj szansy AIDS - Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych - 03 grudnia 2013, Tczew
III miejsce naszego zespołu: przedstawienie „Próba generalna”, scenariusz: Mateusz Wałdoch, obsługa techniczna: Mateusz Kreft/Robert Krefta
obsada: Łukasz Deptuła, Jarosław Kęsik, Sylwester Kutyła, Paweł Mechliński, Bartosz Pepliński, Wiktor Studziński/Andrzej Łopata, Mateusz Wałdoch

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie - 10 grudnia 2013
uczestnicy: Konrad Mania, Łukasz Deptuła, Paweł Tissler, Bartosz Pepliński, Jarosław Kęsik, Paweł Mechliński, Mateusz Leszczyński, Kamil Rożek, Bartosz Żygowski, Jan Baumgart, Mateusz Rzepkowski, Jakub Wilczewski, Szymon Nowakowski, Adam Stachowiak, Albert Sepczyński, Jakub Bąber, Łukasz Kiełpiński, Tomasz Kamieniarz, Szymon Czarnowski, Mariusz Dubiella, Mikołaj Marszałek, Paweł Bruski, Robert Krefta, Michał Cholewiński, Dawid Pryba, Mariusz Bronk, Sylwester Kutyła

"Uzależnienia wokół nas" - Wojewódzki Konkurs Małych Form Teatralnych - 11 grudnia 2013, Gdańsk
III miejsce: przedstawienie „Próba generalna”, scenariusz: Mateusz Wałdoch, obsługa techniczna: Robert Krefta
obsada: Łukasz Deptuła, Jarosław Kęsik, Sylwester Kutyła, Paweł Mechliński, Bartosz Pepliński, Andrzej Łopata, Mateusz Wałdoch, Dominik Narloch

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "English High Flier" - 11 grudnia 2013 (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy: Konrad Mania (53w/705k), Aleksander Czerwiński (32w/469k), Szymon Ruszczyk (37w/584k), Piotr Kobiela (37w/584k), Kacper Dolata (46w/733k), Paweł Bruski (58w/810k), Krystian Orłowski (73w/1035k), Łukasz Kiełpiński (48w/648k), Bartosz Żygowski (54w/717k), Szymon Nowakowski (67w/940k), Jan Baumgart (36w/479k), Adam Alfuth (39w/637k), Michał Czarnecki (25w/381k)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza" - 18 grudnia 2013
uczestnicy: Adrian Tapken, Mariusz Bronk, Dawid Pryba, Jakub Wilczewski, Paweł Bruski, Rafał Malinowski

Chain Reaction - konkurs na konstrukcję reakcji łańcuchowej - 18 grudnia 2013
zespół: Jan Baumgart, Sebastian Bukowski, Paweł Mechliński, Dawid Pryba, Wiktor Studziński, opiekun: Rafał Deska
{youtube}YDAIMqsrUC8{/youtube}

"Chiny: od Konfucjusza do Jackie Chana" - konkurs Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytutu Konfucjusza w Krakowie" - 14 grudnia 2013
uczestnicy: Szymon Nowakowski, Jakub Wilczewski

Olimpiada Historyczna - 11,16-17 stycznia 2014
Paweł Mechliński

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim - 08 stycznia 2014 (etap szkolny), 12 marca 2014 (finał)
uczestnicy: Jakub Bąber, Konrad Mania, Mateusz Minga

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg" - 09 stycznia 2014
uczestnicy:
Jakub Bąber, Mateusz Rzepkowski, Adam Stachowiak, Wojciech Heron, Piotr Kobiela, Dariusz Ott, Krystian Szczęsny
kategoria wypracowanie (10 grudnia 2013): Mateusz Wałdoch "Pamiętnik"

XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
etap szkolny - 10 stycznia 2014
uczestnicy: z klas III: Kacper Dolata, Krystian Stankowski, z klas II: Robert Krefta, Andrzej Łopata, Rafał Malinowski, Mikołaj Marszałek, Łukasz Pladwig, Bartosz Żygowski, z klasy I: Artur Bober, Jarosław Kęsik, Paweł Mechliński, Dominik Narloch, Maciej Prejc, Kamil Rożek, Paweł Tissler
etap wojewódzki - 20 kwietnia 2014
uczestnicy: Paweł Mechliński, Bartosz Żygowski
finał - 6-8 czerwca 2014
uczestnik: Paweł Mechliński

Pomorski Konkurs Matematyczny - 15 stycznia 2014 (etap szkolny)
uczestnicy: z klasy I: Sebastian Bukowski, Paweł Mechliński, Łukasz Deptuła, Maciej Prejc, z klas II: Michał Cholewiński, Szymon Czarnowski, Tomasz Kamieniarz, Łukasz Kiełpiński, Robert Krefta, Sylwester Kutyła, Paweł Mosiński, Krystian Orłowski, Bartosz Żygowski

Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II - 15 lutego 2014
II miejsce: Sylwester Kutyła

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko-Planeta" - 06 marca 2014
uczestnicy: Paweł Mechliński, Sylwester Kutyła, Robert Krefta, Mikołaj Marszałek, Bartosz Żygowski, Krystian Stankowski, Kacper Dolata

Olimpiada Teologii Katolickiej - 07 marca 2014
III miejsce w etapie diecezjalnym: Piotr Kobiela,
IV miejsce w etapie diecezjalnym: Łukasz Deptuła, Konrad Mania, Miłosz Światczyński

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Fizyczny "Wygraj Indeks" - 08 marca 2014
finaliści (matematyka): Paweł Bławat (79m), Marek Chylewski (68m), Michał Czarnecki (84m), Adam Paluch (88m)

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze "Kalejdoskop" - 11 marca 2014
uczestnicy: Wiktor Studziński, Jakub Bąber, Jacek Ebłowski, Mateusz Rzepkowski, Wojciech Heron, Piotr Kobiela, Mateusz Kowalczyk, Mateusz Skotarczak, Patryk Ważyński

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Eureka" - 12 marca 2014
uczestnicy: Sebastian Bukowski, Maciej Prejc, Wiktor Studziński, Michał Cholewiński, Szymon Czarnowski, Marek Chylewski, Michał Czarnecki

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "English Ace" - 12 marca 2014 (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy: Paweł Mechliński (51w/249k), Mariusz Bronk (43w/332k), Paweł Bruski (41w/319k), Michał Cholewiński (14w/72k), Szymon Czarnowski (39w/307k), Sylwester Kutyła (43w/332k), Mikołaj Marszałek (32w/230k), Bartosz Żygowski (29w/193k), Adam Alfuth (13w/159k), Aleksander Czerwiński (17w/226k), Michał Czarnecki (11w/152k), Piotr Kobiela (16w/218k), Szymon Ruszczyk (15w/201k)

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik" - 14 marca 2014
uczestnicy: Paweł Mechliński, Paweł Tissler, Sylwester Kutyła, Michał Cholewiński, Mikołaj Marszałek, Bartosz Żygowski, Krystian Stankowski

XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej -18 marca 2014 - etap szkolny
uczestnicy: Łukasz Deptuła, Sylwester Kutyła, Dawid Pryba, Mateusz Rzepkowski, Jakub Grala, Arkadiusz Huzarek, Piotr Kobiela, Krystian Szczęsny, Miłosz Światczyński

Netmasterscup 2014 - 18 marca 2014
uczestnicy: Jan Baumgart, Dawid Pryba, Paweł Mechliński

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Sprachdoktor" - 19 marca 2014 (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy: Michał Cholewiński (16w/237k), Mariusz Dubiella (10w/139k), Andrzej Łopata (24w/436k), Krystian Orłowski (22w/348k), Dawid Pryba (27w/566k), Marek Chylewski (15w/203k), Jakub Grala (7w/92k), Wojciech Heron (17w/234k), Piotr Kobiela (21w/368k), Mateusz Kowalczyk (19w/329k), Mateusz Skotarczak (19w/329k), Krystian Stankowski (14w/194k), Krystian Szczęsny (13w/167k), Miłosz Światczyński (7w/92k), Adrian Tapken (12w/112k), Patryk Ważyński (18w/254k)

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny - 21 marca 2014
finaliści: Paweł Mechliński, Mariusz Dubiella

"Pokaż nam język" - 28 marca 2014
język angielski: Adam Alfuth, Michał Cholewiński, Robert Krefta, Paweł Mechliński
język niemiecki: Krystian Stankowski, Krystian Szczęsny, Adrian Tapken, Jakub Grala, Paweł Bruski

XXVII Konkurs Wiedzy o Pomorzu - 29 marca 2014
finalista: Dominik Narloch

59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe w Tczewie - 01 kwietnia 2014
- recytacje: I miejsce Paweł Mosiński, II miejsce Miłosz Światczyński
- poezja śpiewana: wyróżnienie Konrad Mania (akompaniament Łukasz Kiełpiński)
- monodram: I miejsce Mateusz Wałdoch

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Juliusza Słowackiego w Gniewie - 03 kwietnia 2014
I miejsce: Miłosz Światczyński - K. Wojtyła "Stanisław" (fragment poematu), Z. Herbert "Przepaść Pana Cogito"
II miejsce: Sylwester Kutyła - K. Wojtyła "Poezja", F. Kamecki "Rodowód"

XVIII Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim - 09 kwietnia 2014
laureat (zdobywca indeksu na geografię): Robert Dorau

II Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Wejrzeć w siebie" - 11 kwietnia 2014
III miejsce: Miłosz Światczyński - „Stanisław”
IV miejsce: Paweł Mosiński - „Wigilia Wielkanocna 1966”

VIII Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Jana Pawła II Burs i Internatów Województwa Pomorskiego w Bolesławowie - 10-11 kwietnia 2014
kategoria poezja recytowana: Filip Podlaski – Karol Wojtyła, „Pieśń o słońcu niewyczerpanym” – fragment (16)
kategoria poezja śpiewana: I m. - Łukasz Kiełpiński – „Proszę wyjdź Panie ode mnie… „ II m. - Bartosz Żygowski – Często stamtąd długo na mnie patrzy…”
kategoria test z biografii: I m. - Mateusz Rzepkowski, III m. - Bartosz Żygowski; Filip Podlaski

X Konkurs Papieski - 01.03 - 31.05.2014
III miejsce: Patryk Ważyński
uczestnicy: Sylwester Kutyła, Krystian Stankowski

XIX Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie - 3-4 czerwca 2014
Recytacje:
Wyróżnienie - Sylwester Kutyła: "Nareszcie serce", "Gałęzie i liście" - fragment
I miejsce - Dominik Zakrzewski: „Odjazd znad morza”, Ksiądz istota nieznana” („Światło i sól” – fragment)
Poezja śpiewana:
II miejsce - Konrad Mania: "Wierzę" – muzyka S. Hoduń, Łukasz Kiełpiński - akompaniament
Wyróżnienie + nagroda specjalna za opracowanie muzyczne tekstu - Łukasz Kiełpiński: "Podobieństwo" – muzyka i akompaniament Łukasz Kiełpiński
Program poetycko-muzyczny:
II miejsce - "Do ziemi" – Konrad Mania, Mikołaj Marszałek, Łukasz Kiełpiński, Miłosz Światczyński, Ewa Kiełpińska (gościnnie)
Juwenilia poetyckie: Bartosz Żygowski