XVI Jarmark Cysterski - 17-18 września 2016 r.
- Turniej Rycerski: Julian Gołębiewski, Krzysztof Posorski, Michał Sławski, Paweł Wilczewski, Bartosz Załucki (drużynę zasiliły 4 gimnazjalistki z ZS nr 2 w Pelplinie);
- Konkurs Wiedzy o Cystersach: Jacek Makowski (III miejsce);
- Konkurs Literacki: Robert Pilarski, Michał Sławski

Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu Jana Pawła II - 19 października 2016 r.
- Szymon Ostrowski (I miejsce),
- Mateusz Marchlewski (II miejsce)

Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna
-
eliminacje szkolne - 25 października 2016 r.: Jan Koziolek, Paweł Laskowski, Rafał Nowopolski, Krzysztof Okuniewski, Kacper Morawski-Jaswal, Karol Morawski-Jaswal, Aron Kumor, Ignacy Szymański, Michał Osowski, Michał Sławski, Andrzej Zakrzewski

IX Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego
eliminacje okręgowe
- 25 października 2016 r.
- Robert Pilarski - III miejsce,
- Dominik Narraway - wyróżnienie,
- Jakub Bigus
finał - 15-17 listopada 2016 r.
- Robert Pilarski - II miejsce,
- Dominik Narraway (udział w kategorii "recytacje")

XI Regionalny Konkurs Recytatorski Utworów Karola Wojtyły - 27 października 2016 r, Starogard Gdański
Udział w konkursie:
1.    Kacper Rzeczkowski – w kategorii poezja śpiewana,
2.    Robert Pilarski – w kategorii recytacje,
3.    Krystian Rink – I miejsce w kategorii recytacje

Verstehen - konkurs z Języka Niemieckiego - 03 listopada 2016 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
- klasa I: Jan Koziolek (1w/38k), Paweł Laskowski (2w/77k)
- klasa III:
Robert Pilarski (2w/57k), Jerzy Dziemiński (4w/73k), Paweł Wiecki (5w/93k), Andrzej Zakrzewski (6w/137k)

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego"Deutschfreund" - 16 listopada 2016 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:
- klasa I: Jan Koziolek (1w/18k), Paweł Laskowski (5w/84k), Krystian Cichosz (56w/728k), Mikołaj Jędrzejczyk (61w/759k), Kamil Kurszewski (64w/779k),
- klasa II: Aron Kumor (12w/167k),
- klasy III: Jerzy Dziemiński (20w/331k), Adrian Święćkowski (24w/383k), Michał Osowski (24w/383k), Jakub Grucza (26w/412k), Błażej Ćwikliński (26w/412k), Andrzej Zakrzewski (34w/510k), Piotr Kowalewski (35w/523k), Robert Pilarski (35w/523k), Paweł Wiecki (40w/575k), Jakub Malinowski (47w/676k), Kacper Rzeczkowski (49w/702k)

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Alfik" - 23 listopada 2016 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:
- klasa I: Jan Koziolek (70w/1193k), Krzysztof Okuniewski (81w/1381k), Rafał Nowopolski (124w/1717k), Dominik Milczewski (127w/1755k),
- klasa II: Aron Kumor (14w/299k), Cezary Młyński (14w/299k), Paweł Wilczewski (89w/1204k)
- klasy III: Jakub Malinowski (28w/423k), Julian German (29w/427k), Błażej Ćwikliński (29w/427k), Jerzy Dziemiński (36w/485k), Patryk Klapczyński (37w/497k), Emil Zieńko (38w/512k), Michał Osowski (39w/520k), Andrzej Zakrzewski (44w/596k), Paweł Wiecki (48w/638k)


Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "English High Flier" - 30 listopada 2016 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:
- klasa I: Mikołaj Jędrzejczyk (52w/606k), Michał Kawczyński (59w/732k), Rafał Nowopolski (60w/752k), Jakub Bigus (67w/864k), Jan Koziolek (77w/933k), Maciej Paluchowski (86w/1016k),
- klasa II: Aron Kumor (40w/537k), Stanisław Młyński (60w/888k), Cezary Młyński (62w/897k), Ignacy Szymański (62w/897k),
- klasy III: Błażej Ćwikliński (17w/268k), Szymon Dahm (21w/340k), Michał Sławski (27w/433k), Jerzy Dziemiński (29w/501k), Michał Osowski (29w/501k), Emil Zieńko (29w/501k), Adrian Święćkowski (34w/550k), Patryk Klapczyński (35w/624k), Szymon Kruzel (37w/668k), Adam Czaja (38w/701k), Paweł Wiecki (38w/701k)

VIII Konkurs Historyczny "Św. Jadwiga Królowa i Patronka Narodu" - 01 grudnia 2016
- Adrian Święćkowski

Understand - Konkurs Języka Angielskiego - 08 grudnia 2016 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
- klasa II: Cezary Młyński (13w/178k), Julian Gołębiewski (15w/252k)
- klasy III: Błażej Ćwikliński (12w/89k), Emil Zieńko (16w/121k), Adrian Święćkowski (21w/160k), Szymon Kruzel (22w/166k), Michał Sławski (23w/168k), Michał Osowski (24w/169k), Jerzy Dziemiński (27w/178k), Paweł Wiecki (28w/191k), Aleksander Kurszewski (29w/194k)

Olimpiada Historyczna - 12-13 stycznia 2017 (etap wojewódzki):
- zakwalifikowali się: Jacek Makowski, Krystian Rink, Mikołaj Jędrzejczyk
- etap ustny: Jacek Makowski, Mikołaj Jędrzejczyk

Olimpiada Wiedzy Teologicznej
- etap
szkolny - 07 grudnia 2016 r.: Szymon Ostrowski (I miejsce), Mateusz Marchlewski (II miejsce), Rafał Nowopolski (III miejsce);
- etap diecezjalny - 12 stycznia 2017 r.: Szymon Ostrowski (III miejsce)
- etap ogólnopolski - 21-24 marca 2017 r.: Szymon Ostrowski

X Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie - II etap - 1 lutego 2017 r.:
uczestnicy:
- klasa I: Paweł Laskowski, Dominik Narraway, Wojciech Kowalewski, Maciej Paluchowski, Michał Kawczyński, Jacek Makowski, Jan Koziolek, Marcin Kleinszmidt,
- klasa II: Karol Morawski-Jaswal, Kacper Morawski-Jaswal,
- klasy III: Błażej Ćwikliński, Robert Pilarski, Emil Zieńko, Szymon Dahm.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
- etap szkolny - 14 marca 2017 r.: Jakub Bigus, Krystian Cichosz, Marcin Kleinschmidt, Jan Koziolek, Paweł Laskowski, Jacek Makowski, Dominik Milczewski, Krzysztof Okuniewski, Maciej Paluchowski, Stanisław Młyński, Krzysztof Posorski
- etap diecezjalny - 26 kwietnia 2017 r.:

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "English Ace" - 22 marca 2017 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:
- klasa I: Mikołaj Jędrzejczyk (58w/512k), Jan Koziolek (62w/590k), Michał Kawczyński (63w/597k), Rafał Nowopolski (67w/668k), Dominik Narraway (68w/681k), Maciej Paluchowski (70w/693k), Krzysztof Okuniewski (71w/696k),
- klasy III: Emil Zieńko (5w/46k), Julian German (10w/121k), Błażej Ćwikliński (18w/187k), Piotr Kuziemko (21w/228k), Michał Sławski (22w/235k), Michał Osowski (23w/262k), Szymon Kruzel (24w/267k), Szymon Dahm (25w/290k), Jerzy Dziemiński (26w/313k), Paweł Wiecki (26w/313k).

Turniej Wiedzy Pożarniczej - 23 marca 2017 r.
uczestnicy: Jan Koziolek, Krzysztof Okuniewski, Krystian Cichosz

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Sprachdoktor" - 29 marca 2017 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:
- klasa I: Jan Koziolek (1w/25k), Mikołaj Jędrzejczyk (41w/529k), Rafał Nowopolski (52w/654k), Jakub Bigus (54w/699k), Maciej Paluchowski (54w/699k), Paweł Laskowski (65w/828k),
- klasy III: Jerzy Dziemiński (9w/146k), Jakub Malinowski (13w/226k), Andrzej Zakrzewski (15w/297k), Błażej Ćwikliński (15w/297k), Paweł Wiecki (17w/313k).