XXIII Bieg Cysterski - 16 września 2017 r.
- 8. miejsce w kat. Open: Grzegorz Pniewski

Gra Miejska "Wielcy ludzie małego Pelplina" - 06 października 2017 r.
- 2. miejsce: Filip Grzonka, Maksymilian Laskowski, Klaudiusz Piątkowski, Piotr Pruszyński

Ogólnopolski Konkursu Jasnogórska Królowa Polski - w 300. rocznicę koronacji Jej Cudownego Wizerunku
- 19 października 2017 r. (eliminacje szkolne), 08 grudnia 2017 r. (finał na Jasnej Górze):
- uczestnicy: Mateusz Marchlewski, Błażej Mosiński, Szymon Ostrowski

XI Regionalny Konkurs Recytatorski Utworów Karola Wojtyły - 27 października, 2017, Starogard Gd.
- 1. miejsce: Marcin Wojak

XXXI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej - 08 listopada 2017 r.
- eliminacje: Cezary Młyński

Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna - 09 listopada 2017 r.
- eliminacje: Aron Kumor, Kacper Morawski-Jaswal, Karol Morawski-Jaswal, Krzysztof Posorski

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory" - 09 listopada 2017, etap szkolny:
uczestnicy:
- klasa II: Dominik Narraway,
- klasa III: Kacper Morawski-Jaswal, Karol Morawski-Jaswal, Krzysztof Posorski.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego"Deutschfreund" - 15 listopada 2017 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:

- klasa I: Krystian Cichosz (19w/558k), Wojciech Malinowski (35w/919k), Michał Szalewski (29w/777k),
- klasa II: Jakub Bigus (38w/813k), Mikołaj Jędrzejczyk (41w/843k), Jan Koziolek (1w/37k), Paweł Laskowski (20w/556k), Rafał Nowopolski (29w/692k), Krzysztof Okuniewski (25w/618k), Maciej Paluchowski (46w/997k)

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Alfik" - 22 listopada 2017 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:
- klasa I: Piotr Dargacz (22w/410k), Filip Grzonka (76w/1080k), Klaudiusz Piątkowski (18w/347k), Michał Pryba (98w/1317k), Marcin Wojak (80w/1136k),
- klasa II: Jakub Bigus (63w/1012k), Jan Koziolek (27w/563k), Krzysztof Okuniewski (92w/1281k), Maciej Paluchowski (111w/1353k), Kewin Saath (95w/1298k),
- klasa III: Aron Kumor (5w/111k), Kacper Morawski-Jaswal (40w/507k)

X Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego - 22 listopada 2017 r., Tczew
- 2. miejsce w kategorii recytacje: Dominik Narraway
- 2. miejsce w kategorii plastycznej: Grzegorz Pniewski
- uczestnicy: Michał Szalewski, Marcin Kleinszmidt

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "English High Flier" - 29 listopada 2017 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:

- klasa I: Piotr Pruszyński (46w/454k), Maksymilian Laskowski (53w/548k), Michał Pryba (77w/757k), Marcin Wojak (77w/757k), Michał Szalewski (92w/865k), Filip Grzonka (100w/948k), Jan Radtke (113w/1164k), Piotr Dargacz (122w/1294k),
- klasa II: Mikołaj Jędrzejczyk (60w/587k), Jakub Bigus (69w/762k), Dominik Narraway (82w/940k), Michał Kawczyński (85w/1017k), Jan Koziolek (88w/1059k), Paweł Laskowski (89w/1069k), Maciej Paluchowski (91w/1109k), Kewin Saath (109w/1219k)
- klasa III: Aron Kumor (5w/67k), Krzysztof Posorski (54w/727k).

Verstehen konkurs z Języka Niemieckiego - 07 grudnia 2017 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:
- klasa I: Krystian Cichosz (2w/69k), Wojciech Malinowski (3w/87k), Dawid Schwabe (5w/109k)
- klasa II: Jan Koziolek (1w/13k), Rafał Nowopolski (4w/83k), Mikołaj Jędrzejczyk (5w/102k), Maciej Paluchowski (6w/115k).

Powiatowy Konkurs Historyczny Święta Jadwiga - Królowa i Patronka Narodów - 12 grudnia 2017 r., Tczew
uczetnicy:
- Dominik Narraway,
- Filip Grzonka,
- Maksymilian Laskowski (finalista).

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie "Stop smogowi" - II etap: 25.01.2018
uczestnicy:
- klasa I: Jan Radtke, Klaudiusz Piątkowski, Wojciech Malinowski, Maksymilian Laskowski, Krystian Cichosz, Cezary Narloch, Michał Pryba, Piotr Pruszyński,
- klasa II: Rafał Nowopolski, Michał Kawczyński, Jan Koziolek,
- klasa III: Bartosz Załucki.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "English Ace" - 07 marca 2018 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:

- klasa I: Piotr Dargacz (44w/451k), Filip Grzonka (31w/266k), Piotr Pruszyński (48w/500k), Michał Pryba (25w/244k), Marcin Wojak (32w/285k),
- klasa II: Mikołaj Jędrzejczyk (64w/302k), Michał Kawczyński (53w/240k), Jan Koziolek (92w/495k), Dominik Narraway (69w/319k), Krzysztof Okuniewski (94w/535k), Maciej Paluchowski (91w/491k), Kewin Saath (82w/400k),
- klasa III: Julian Gołębiewski (17w/288k), Aron Kumor (1w/18k), Błażej Mosiński (9w/127k), Paweł Wilczewski (25w/342k).

Olimpiada Teologii Katolickiej
- 07 marca 2018 r. - etap diecezjalny: 1. miejsce Rafał Nowopolski, 2. miejsce Szymon Ostrowski;
- 07 kwietnia 2018 r. - etap ogólnopolski: Rafał Nowopolski i Szymon Ostrowski (finaliści)

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Sprachdoktor" - 14 marca 2018 r. (miejsce w rankingu wojewódzkim/miejsce w rankingu krajowym)
uczestnicy:

- klasa I: Krystian Cichosz (41w/755k), Filip Grzonka (30w/646k), Michał Kobus (-/-), Cezary Narloch (34w/678k), Grzegorz Pniewski (25w/625k), Piotr Pruszyński(20w/530k), Michał Pryba (30w/646k), Dawid Schwabe (25w/625k), Miachał Szalewski (41w/755k), Marcin Wojak (41w/755k),
- klasa II: Jan Koziolek (1w/19k), Mikołaj Jędrzejczyk (30w/537k), Maciej Paluchowski (31w/549k), Kewin Saath (27w/511k),
- klasa III: Aron Kumor (1w/94k).

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Fizyczny "Wygraj indeks" Politechniki Gdańskiej - 10 marca 2018 r.
- klasa III: Błażej Mosiński (finalista).

Konkurs chemiczny "Wygraj indeks" edycja XXII - 24 marca 2018 r.
- klasa III: Błażej Mosiński (finalista).

41. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
- 13 marca 2018 r., eliminacje gminne: Michał Kobus.

Konkurs biblijny Civitas Christiana
-
13 marca 2018 r., etap szkolny: Krystian Cichosz, Piotr Dargacz, Wojciech Malinowski, Klaudiusz Piątkowski, Grzegorz Pniewski, Marcin Wojak, Jan Koziolek, Maciej Pluchowski, Krzysztof Okuniewski,

Konkurs plastyczny na ilustrację wierszy księdza Janusza St. Pasierba, Tczew 15 marca 2018 r.
I miejsce: Grzegorz Pniewski; akwarela; tytuł: „Jak zawsze”, do wiersza „Wieś”, w: W rytmie serca”.

 

XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w roku szkolnym 2017/2018, Tczew, 22 marca 2018 r.
uczestnicy: Dominik Narraway, Wojciech Malinowski, Jan Radtke

VI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II
- etap II (regionalny): Marcin Wojak (I miejsce) - Gdańsk, 23 marca 2018 r.
- etap III (ogólnopolski): Marcin Wojak (I miejsce) - Toruń, 7-8 kwietnia 2018 r.

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
- eliminacje powiatowe  - Marcin Wojak (1. miejsce) - Tczew, 12 kwietnia 2018 r.
- eliminacje wojewódzkie - Marcin Wojak (wyróżnienie) - Gdynia, 20 kwietnia 2018 r.

X Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Juliusza Słowackiego w Gniewie
 - Marcin Wojak -  1. miejsce

XII Diecezjalny Konkurs Lektorski w Pelplinie
- Marcin Wojak  - 3. miejsce